30 شهریور 1400
X
   
 
  • روابط کارگزاری
   با اجرای برجام و رفع تحریم های نامشروع علیه نظام بانکی کشور، بانک شهر بعنوان بازوی اضافه شده بر نظام بانکی کشور اقدامات گسترده‌ای را درخصوص توسعه فعالیت‌ بانکی در حوزه ریال و ارز انجام داده است که در عرصه بین الملل و ایجاد روابط کارگزاری با بانک های کشورهای مختلف این امر تا حد وسیعی محقق گشته که بانک بر خود واجب دانسته تا تحقق حداکثری و پوشش تمام نیاز مشتریان داخلی اقدامات مثمر ثمری انجام دهد.
   با توجه به پوشش گسترده تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی ج.ا.ا. در اقصی نقاط جهان، امکان گشایش اعتبارات اسنادی و صدور حواله ارزی بابت واردات کالا در آن کشورها امکان‌پذیر است. به همین منظور بانک شهر به منظور ارائه سرویس مطلوب و در خور شأن مشتریان گرامی بانک طی اقدامات گسترده خود توانست با ایجاد روابط کارگزاری کشورهای ذیل را حوزه فعالیت های بین المللی خود قرار دهد :
   1. اروپا (شامل آلمان، ایتالیا، اتریش، اسپانیا، سوئیس، بلژیک،ترکیه، فدراسیون روسیه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی)
   2. آسیا(جمهوری خلق چین، هندوستان، مالزی، ژاپن، جمهوری کره جنوبی، تاجیکستان، ارمنستان و تعدادی دیگر از کشورهای آسیایی)
   3. خاورمیانه (پادشاهی عمان ، امارات متحده عربی)
   لازم به ذکر است با توجه به الزامات بین المللی و دستورالعمل های صادره توسط بانک مرکزی ج.ا.ا. ، بانک شهر متعهد به رعایت کلیه مفاد مندرج در قوانین مبارزه با پولشویی و تروریسم مالی است. به همین منظور مدیریت ریسک و تطبیق برای رصد کلیه تراکنشهای مالی در عرصه بین الملل در بانک بنیان نهاده شد تا بعنوان بخش نظارتی و اجرایی تطبیق به فعالیت بپردازد.
   روابط کارگزاری جدید سعی بر آن دارد تا درخصوص پاسخگویی به سوالات بانکهای کارگزار پیرامون مقررات مرتبط با شناخت مشتری (KYC) و مبارزه با پولشویی (AML)، تطبیق (Compliance) و مدیریت ریسک (Risk Management) در سطحی که مورد قبول قرار گیرد اهتمام داشته باشد.
   انتخاب بانک شهر به عنوان بانک منتخب برای فعالیت های UN-Habitat در عرصه های جهانی اقدام به ارایه خدمات می نماید سبب گشته تا با توجه به افق مثبت تعاملات بین المللی، بانک شهر از جمله بانک های ایرانی باشد که تمرکز خود را در مذاکرات با بانکهای خارجی جهت جذب منابع خارجی با هماهنگی با بانک مرکزی ج.ا.ا. اعلام و در تمامی قراردادهایی که تاکنون از طرف بانکهای خارجی پیشنهاد گردیده حضور و مشارکت فعال دارد .
   تماس با مدیریت بین الملل و امور ارزی:
   تلفن: 66765365
   فاکس:66765368
   ایمیل: International@shahr-bank.ir
   کد سوئیفت: CIYBIRTH